Megyei Prima-díjat kapott Katkics Tamás okleveles építészmérnök
A VOSZ Bács-Kiskun Megyei Szervezetének elnöksége minden évben meghirdeti a Prima-díj adományozását, amellyel a megye kulturális, tudományos, oktatási és sportéletének legkiválóbb képviselőit ismerik el. A díj várományosait a VOSZ elnöksége választja ki, 10 különböző kategóriában. Közülük hárman kapnak Prima-díjat, idén közülük az egyik Katkics Tamás okleveles építészmérnök lett.
A november 25-i gálán megjelenteket Weninger Richárd, a VOSZ Bács-Kiskun megyei szervezetének elnöke köszöntötte, kiemelve, lassan két évtizede együtt emlékeznek meg a tudomány, a művészet, a kultúra, sport terén, valamint az üzleti életben maradandót alkotó kiválóságokról. Ezt követően a résztvevők megemlékeztek a Prima-díj megálmodójáról, Demján Sándorról:
„Aki nem hisz abban, hogy mennyi jó ember van, az kezdjen el valami jót tenni, és meglátja milyen sokan odaállnak mellé” idézte Böjte Csaba szavait Wéninger Richárd. Elmondta, a díj alapítója, Demján Sándor ezen gondolatok szellemében megálmodta, és a VOSZ támogatásával megvalósította az országos, majd később megyei díjakat azzal a céllal, hogy ezáltal a magyar értelmiség szellemi értékeit megőrizze és elismerje.
– Felemelő érzés látni, hogy az alapított díjak és a díjátadó gála évről-évre népszerűbb. És nemcsak népszerűbb, de mind nagyobb jelentőséggel, súllyal és értékkel is bír. A vállalkozások, mint a megye gazdaságának és fejlődésének motorjai most is megmutatták, hogy nem csak a mindennapokban és a válságos időszakikban számíthatunk rájuk, de egy nemes célt látva egy emberként állnak az mellé. Egy díj rangját azon díjazottak személye emeli még magasabbra, akiknek teljesítménye, emberi tartása értékrendje követendő példa lehet mindannyiunk számára. Az elmúlt évek, és az idei év is azt bizonyítják, hogy ilyen kvalitású emberekben nincs hiány Bács-Kiskun megyében – mondta Wéninger Richárd.
Katkics Tamás az alábbi sorokkal mutatkozott be a Primadíj weboldalán:
„Szakmai pályafutásom 30 éve alatt számos lakóházat, ipari épületet, irodaházat terveztem, de munkáim közül a gyermekeknek tervezett óvodák, bölcsődék, iskolák állnak legközelebb a szívemhez. Három gyermekünk nevelése során elhatároztam, hogy egyszer olyan épületet szeretnék tervezni, ahonnan a gyermekek majd nem akarnak hazamenni, mert olyan jól érzik ott magukat. A Tökház ovival kezdődött Szabadszálláson, ami a Mazsola és Tádé meséből ihletődött. Az épület 2014-ben a Baumit Kft. Év Homlokzata pályázatán díjazásban részesült, valamint itthon és Madridban a nemzetközi megmérettetésben is közönségdíjas lett. Azután folytatódott Kecskeméten a Csigabiga óvodával – ez 2018-ban Bács-Kiskun Megye Építészeti díjában részesült, majd visszahívtak Szabadszállásra, ahol folytattam a mesélést és megterveztem a Mézeskalács bölcsődét. Az épület 2021-ben elnyerte a Baumit Kft. különdíját az Év Homlokzata pályázaton, majd 2022-ben Valenciában szintén közönségdíjas lett. Külön öröm, hogy ma a három unokámból kettő olyan bölcsődébe jár, amit én terveztem át. Élvezik az egyedi, bemászós méhsejt bútort és a beülő ablak kuckós hangulatát. A gyerekek nem építtetők, ők nem mondják el, hogy milyen épületet szeretnének, azt nekünk kell kitalálni. Ehhez pedig egy kicsit újra gyerekké kell válni.
Az építészet a világon az egyik legszebb szakma. Ennek érvényesülésén tevékenykedem a Bács-Kiskun Megyei Építész Kamara elnökeként és a városi tervtanács tagjaként is.”
A díj átvétele után Tamás az alábbi szavakkal mondott köszönetet:
„Három dolgot szeretnék mondani: Az elvégzett és az előttem álló munkák minden öröme, nehézsége és kudarcai az enyém. A köszönet a megtisztelő jelölésért, díjazásért, bizalomért, az az önöké. És a dicsőség? Az az Istené! Köszönöm!”
Forrás: hiros.hu
Fotó: Katkics Tamás fotóalbumából