Püspökök ökumenikus találkozója
A Fokoláre Mozgalom püspök barátainak szervezésében Libanonban megrendezett püspöki találkozó résztvevői találkoztak a libanoni és a szíriai keresztény közösségekkel, valamint libanoni szunnita, síita és drúz muzulmán vallási vezetőkkel.
„Idén püspök barátaink úgy határoztak, hogy az egész világról eljönnek Libanonba, hogy belülről is megismerhessék Libanon sokat emlegetett üzenetét, és együtt lehessünk a remény és az egység szellemében” – számolnak be a libanoni püspökök: Georges Scandar, Georges Kwaiter és Semaan Atallah.
27. alkalommal rendezték meg a Fokoláre Mozgalom püspök barátainak ökumenikus találkozóját 2008. szeptember 16-23-ig Fatka-ban. 4 kontinens 16 országából érkeztek a résztvevők 16 egyház képviseletében, köztük antik keleti egyházak vezetői, ortodox, katolikus, evangélikus és anglikán püspökök.
A Fokoláre Mozgalom néhány püspök barátja harminc éve közvetíti az egység és a testvériség üzenetét, mely kiváló eszköze az emberek és a népek közötti konfliktusok megoldásának, hogy az emberiség visszanyerje összhangját, azt a szépséget, amilyennek Isten teremtette.
A püspökök minden évben más országban találkoznak, és oda viszik tanúságtételüket, de mindenekelőtt meg szeretnék érteni és meghallgatni az egyes népek és egyházak előtt álló kihívásokat abban a kulturális környezetben, amelyben élnek. Idén Libanonra esett a választás.
„És az Ige testté lett…” – szólt a rendezvény címe. A program keretében a püspökök az Igéről szóló előadásokon és az egymás közt megélt kommunión kívül libanoni püspökök és elkötelezett világiak tanúságtételét is hallották. Ellátogattak több patriarchátusra, valamint muszlim vallási vezetőkhöz is. Szent Pál nyomdokán jutottak el Damaszkuszba, és találkoztak az ottani pátriárkákkal.
„Ezeknek a püspököknek nincsenek előítéleteik – mondja a három libanoni főpap -, a látogatásukban nincs semmi formaság. Szokásuk szerint minden évben megújítják egymással az Egység Szövetségét, ahogy azt ők hívják. Ebben mindannyian megígérik püspök testvéreiknek, hogy készek az életüket adni egymásért, és úgy szeretik a másik egyházát, mint a sajátjukat. Az őskeresztény szellemiséget idéző új felfogás nagy reményt hordoz a keresztények egységére, de a népek közötti barátságra vonatkozóan is.”
Szeptember 30, kedd, 17:13:39
Hírek – Püspökök ökumenikus találkozója