Folytatódik az evangéliumi forradalom
A Fokoláre Mozgalom képviselői az általános nagygyűlés végén elhatározták, hogy „tovább folytatják az egész világon az evangéliumi forradalmat”, hogy „válaszoljanak az egyház és az egész emberiség elvárásaira”, és meghatározták a közeljövő programját.
A Fokoláre Mozgalom általános nagygyűlésén résztvevő küldöttek Maria Emmaus Voce, a mozgalom új elnöke felhívásának eleget téve elhatározták, hogy „tovább folytatják az egész világon az evangéliumi forradalmat”, hogy „válaszoljanak az egyház és az egész emberiség elvárásaira”. Chiara Lubich, a mozgalom alapítója négy hónappal ezelőtt fejezte be földi életét. Az általános nagygyűlés egész hónapon át tartó komoly munkájával egy új időszak vette kezdetét a mozgalom életében. Maria Emmaus Voce, a Fokoláre mozgalom új elnöke hangsúlyozta, hogy megújult radikalitással kell megélni Chiara Lubich örökségének lényegét, a fájdalomnak és a szeretetnek azt a mindennapos dinamizmusát, amely létrehozza Jézus lelki jelenlétét közöttünk, amely kezdettől fogva a mozgalom életének teremtő- és hajtóereje volt.
A pápa július 27-én, vasárnap az Úrangyala után így buzdította az általános nagygyűlésen résztvevő küldötteket: „örömmel és bátran haladjatok tovább Chiara Lubich lelki örökségének nyomán, és mélyítsétek el egyre jobban a komunión alapuló kapcsolatokat a családokban, a közösségekben és a társadalom minden terültén.”
Megszületett a Chiara Lubich Központ. A központ célja, hogy megőrizze és az egész mozgalom, illetve a nyilvánosság számára hozzáférhetővé tegye Chiara Lubich gazdag örökségét. Több ezer dokumentumot öriznek és katalogizáltak már: leveleket, beszédeket, audio- és videofelvételeket. Az általános nagygyűlés egyhangúlag úgy döntött, hogy a központ vezetését Eli Folonari-ra bízza, aki több mint 50 éven át Chiara Lubich személyi titkárnője volt. Közvetlen munkatársai lesznek az első fokolarinák és fokolarinók, az alapítónő jelentős karizmatikus tevékenységének szemtanúi. A tervet a munka összetettsége miatt jelenleg még több szempontból tanulmányozzák, és különféle szakértők bevonását tervezik.
Meghatározták a közeljövő programját, melyet még Chiarával terveztek meg.
2008. október 9-12, Castelgandolfo – Az iszlám-keresztény párbeszéd nemzetközi kongresszusa. Ez a terv a vallásközi párbeszédben a mozgalom elkötelezettségének folytonosságát jelzi – állapította meg a nagygyűlésen tett látogatása alkalmával Nicsiko Niwano elnök, a Rissho Koszei-kai japán buddhista megújulási mozgalom képviselője, melyet immár harminc éves együttműködés és barátság fűz a Fokoláre Mozgalomhoz.
2008. december 1. – A Sophia Egyetem megnyitója Loppianóban, a mozgalom Firenze közelében fekvő városkájában. Újabb jelentős esemény, mellyel Chiara egyik kezdeti álma válik valóra.
2009 – Együtt Európáért – folytatódik a tíz éve elkezdett munka, hogy sűrűbbre szőjék a komunió hálóját a keresztény egyházi mozgalmak között. E mozgalmak szeretnének hozzájárulni, hogy Európa visszakaphassa keresztény lelkét, és így túl tudjon jutni az egyesülési folymat útjában álló akadályokon. A mozgalmak Európa szerte sok száz városban megszervezett rendezvényen szeretnének hangot adni ezirányú elkötelezettségüknek.
E kezdeményezés kiterjed más kontinensekre is, hogy a fennálló feszültségek és konfliktusok ellenére nagyobb lendületet kapjanak az egyes földrajzi térségekben megkezdett egyesülési folyamatok.
2010 – Város projekt– Sok városban folyik tervszerű munka a sokszínűségben és a különbözőségben való békés együttélés érdekében. Hogy mindezt közkinccsé tegyék, 2010-ben egy műholdas találkozó keretében összekapcsolják ezeket a városokat. A kezdeményezést Chiara indította 2007-ben. Már legelső írásaiban is megjelenik egy álom, hogy a város vájon a testvériség megvalósulásának modelljévé, mely aztán kiterjeszthető az országokra és az egész világra.